Bierzmowanie

Kolejny rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, to rok szkolny 2016/17 i obejmuje uczniów klas II i III Gimnazjum.

Wymagania:

1. Kandydat składa deklaracje – otrzymuję dzienniczek (indeks)  kandydata do Bierzmowania w którym dba o systematyczny wpis:- wszystkich niedzielnych Mszy Św. i w święta obowiązkowe;

- Nabożeństwo Różańcowe min. 5x;

- Roraty 5x;

- Gorzkie Żale 3x;

- Droga Krzyżowa 3x;

- Nabożeństwa Majowe 5x;

- uczestnictwo w I piątkach miesiąca (Spowiedź, Msza Św. , Nabożeństwo).

2. Skrutinium – miesiąc przed terminem Bierzmowania odbywa się w salce parafialnej indywidualne spotkanie kandydata z Księdzem (wobec świadka: rodzica lub innej wyznaczonej osoby). Kandydat na spotkanie winien przynieść:

- indeks (dzienniczek) kandydata do Bierzmowania;

- własnoręcznie napisane uzasadnienie: n/t „Dlaczego chcę, przyjąć Sakrament Bierzmowania?” – karta A4;

- opłata na krzyże Bierzmowanych (10 – 15 zł).

Podczas rozmowy kandydat podpisuje zobowiązania i wyraża chęć przyjęcia dobrowolnego i świadomie Sakramentu.

Wszelkie sprawy nieujęte w niniejszym rozporządzeniu rozpatrywane są indywidualnie.

Indywidualne przygotowanie osób dorosłych, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania jest realizowane po uzgodnieniu z księdzem i ustaleniu zasad.